При суміщенні функцій UI/UX-дизайнер займається проектуванням інтерфейсу та оформленням усіх елементів. Може виконувати свою роботу в студіях, займаючись кількома проектами, просувати конкретний продукт у команді або пропонувати послуги на біржах фрілансу. Проектування інтерфейсів відіграє велику роль не тільки для отримання привабливого сайту, але й для зручної роботи з ним. Продуманий дизайн дозволяє уникнути багатьох помилок, знизити витрати на техпідтримку та просування продукту, підвищити лояльність клієнтів, збільшити продажі та вирішити інші завдання.

що робить ui ux дизайн

Він адвокат юзера — робить все, щоб продукт був логічно побудований та інтуїтивно зрозумілий. Усе вище сказане про професію UI/UX дизайнера демонструє, що це досить перспективна професія з великою кількістю можливостей для кар’єрного росту та розвитку. Перевагами даної професії є широкі можливості для творчості, розвитку власних навичок та знань, висока заробітна плата, гнучкий графік роботи та багато інших. Отримавши перший досвід, спеціаліст може влаштуватися на позицію junior в штаті, або підвищити свій рейт, як фриланс-працівник. Зазвичай, «‎джуни»-дизайнери виконують базові процеси роботи під наглядом більш досвідченого фахівця.

У нашій добірці представлені лише деякі університети у різних країнах, щоб ви побачили приблизні вимоги до абітурієнтів. Якщо ви серйозно налаштовані вступати до вищого навчального закладу, визначтеся з країною, в якій хочете навчатися, і виберіть ВНЗ з відповідними умовами. Якщо вас цікавить питання, які предмети потрібно здавати на UX-дизайнера, слід вивчити умови вступу до різних вузів, оскільки вимоги можуть відрізнятися в тій чи іншій країні.

Розуміння відмінностей між UI та UX допомагає бізнесу покращувати якість сервісу, підходити до розробки продуктів більш раціонально, а також швидше шукати й залучати необхідних фахівців з дизайну. Розуміння суті UI та UX може вберегти від необґрунтованих витрат на розробку. Ми не раз бачили, як клієнти без розуміння принципів створення дизайну прагнули фактично розпочати проєкт з кінця (чи з середини) – якомога швидше відмалювати “щось красиве” та пустити в роботу.

що робить ui ux дизайн

Подібний підхід до опрацювання користувацького досвіду широко застосовується у проєктах WEZOM. Зазвичай ми починаємо з дослідження запиту клієнта й схематичного опрацювання логіки потрібного йому продукту. Лише після цього можна переходити до роботи над першими прототипами чи макетами.

Просто саме слово «інтерфейс» було запозичене з англійської зовсім недавно і докотилося до нас лише цифрову епоху. При цьому отримання диплома про вищу освіту або сертифіката про закінчення курсів не означає, що навчання на цьому закінчилося. Адже галузь розвивається, новинки з’являються постійно, а справжній профі має швидко реагувати на будь-які зміни та бути готовим створювати сучасні круті проекти. Я не UI/UX дизайнер, взагалі таких вумних штук не вивчав — вивчав «ергономіку» та «інженерну психологію».

Також багато дурних питань, пов’язаних з UX та UI у новачків. Часто через те, що люди не знають суті поняття UI/UX і, не знаючи про що говорять, називають речі не своїми іменами. Відповідає за привабливість інтернет-простору та створює упаковку для діджитал-продуктів. На сьогодні для початку буде достатньо класичної зв’язки Adobe Photoshop/ Illustrator для графіки, а також Figma для інтерфейсів.

UI-спеціаліст, в свою чергу, подбав про те, щоб цей маршрут був зрозумілим та привабливим. UI (User Interface) – це розвиток і робота над візуальним оформленням сайту, сервісу, додатка. Основне завдання UI-дизайну – створити красивий і зручний інтерфейс. Оформлення інтерфейсу, створене за усіма канонами UI-дизайну, допомагає користувачеві швидко розібратися з тим, яку функцію які іконки, кнопки виконують, що за чим йде. Саме від UI-оформлення залежить, чи продовжить юзер користуватися додатком або закриє його через пару хвилин.

Дотримання цих принципів дозволяє створювати UI та UX-дизайн із турботою про споживачів. Але для цієї роботи потрібні знання у сфері веб-розробки, дизайну, психології. Адже проектування інтерфейсів потребує як певних навичок, а й ретельного вивчення бажань, мотивації, емоцій споживачів, їх запитів.

Наприклад, більшості людей подобається ідея того, що для відкривання файлу необхідно двічі клацнути на нього, а для того, щоб обрати файл – один раз. Якщо оцінити окремо роль UI/UX в проєкті, то UI створює перше візуальне враження, а от UX формує вже основне, триваліше ставлення до самого продукту. Хороший UI буде довго залишатись актуальним, а оптимізований UX може значно покращити результати бізнесу і допомогти у формуванні аудиторії постійних лояльних клієнтів. UX/UI-дизайнери роблять інтерфейси зрозумілими, зручними та естетичними. Ці фахівці нічого не програмують, але без них в IT — нікуди. Нашим фахівцям не варто пояснювати, в чому криється різниця між UX та UI.

що робить ui ux дизайн

Важливо обрати правильні курси — зараз їх дуже багато і часто викладають усілякі пустоголові. В бізнесі буває, коли навчають ті, хто взагалі бізнесу не мають, — а там викладають ті, хто став дизайнером місяць тому. І все ж такі школи знаходять авдиторію — і випускають дизайнерів, які нічого не вміють. Нарешті, професія UI/UX дизайнера може бути виснажливою з емоційної точки зору, оскільки дизайнер може проводити багато часу на вирішення різноманітних проблем і виконання вимог замовника. Тому дуже важливо бути готовим до цього та мати відповідний досвід та навички.

  • При цьому обидва напрямки дотримуються подібного підходу.
  • В бізнесі буває, коли навчають ті, хто взагалі бізнесу не мають, — а там викладають ті, хто став дизайнером місяць тому.
  • Можна запаритись і зробити власний сайт безплатно в конструкторі.
  • Копіювання матеріалів без нашої згоди дозволяється лише із зазначенням dofollow-посилання.
  • Різниця між UI та UX полягає в тому, що побачити другий напрямок дещо складніше.

Проєктування — UX-дизайнер вимальовує всю структуру майбутнього проєкту (прототипи, діаграми та інформаційну архітектуру). Навчене око — треба тренувати візуальний смак, щоб відрізняти хороший дизайн від поганого. Щоб стати мультидисциплінарним чи розвинутись в конкретному напрямку, треба мати багато навичок і вхоплювати апдейти в технологіях. Освітній серіал створено з ініціативи Мінцифри для платформи Дія.Освіта за підтримки Google.org, Фонду Східна Європа за сприяння Projector Creative & Tech Institute. Так, UI/UX дизайн — це більш широке та ємне поняття, ніж веб-дизайн. Мотиваційний лист, резюме, 2 рекомендації, копія диплома про вищу освіту (не нижче бакалавра) та академічний транскрипт з перекладом англійською мовою, сертифікат IELTS, портфоліо за потреби.

Або ж, наприклад, сліпо відтворити в додатку UI наявного веб-сайту, ігноруючи особливості юзабіліті на мобайлі. Зазвичай такі напрацювання врешті доводиться відкладати й починати усе з нуля – а це додаткові видатки. Роботу шукають на профільних сайтах (Djinni, DOU), телеграм-каналах, сервісах для джунів.

Наприклад, коли я працював у Jooble, у нас був цілий відділ UX-рисерчу. Це різні поняття, але найчастіше UI/UX-дизайн робить одна людина. Так менше шансів, що зручний продукт зроблять ui ux design курси візуально неякісним або навпаки — ти відповідаєш за обидві складові. Продукт може бути зручним, але нечитабельний текст і шрифти врізнобій все одно зіпсують враження.

В резюме має бути тільки те, що стосується твоєї роботи в дизайні, — досвід фрилансу, навчання на курсах тощо. Якщо колись працював продавцем-консультантом в магазині, про це писати не треба — це нерелевантно. Незважаючи на багато переваг, професія UI/UX дизайнера також має деякі недоліки.

UX-дизайн розроблюють на основі переваг і очікувань цільової аудиторії. Щоб опанувати професію UI/UX-дизайнера, можна пройти професійні офлайн або онлайн-курси. Навчальні програми розраховані на різний рівень підготовки та термін навчання.

що робить ui ux дизайн

Всі кнопки для переміщення між розділами найкраще розмістити в одному місці. Акцент на важливих речах, а очевидні функції не варто демонструвати багато разів. Прості дії, щоб користувачеві не потрібно було думати, що робити. → Встигни заробити Hamster — нова криптовалюта в Telegram, заробляй за кожне натискання. Також я б окремо виділив уміння самостійно навчатися, бажання і готовність постійно стикатись із новим, розвиватись, мислити актуально і інколи нестандартно.

Продовжуючи, ви приймаєте правила сайту та політику конфіденційності. «Архітектура» та «Дизайн», які готують затребуваних фахівців у галузі проектування, урбаністики, середовищного, промислового та графічного дизайну. Навчання відбувається за такими напрямами як інженерія ПЗ, комп’ютерна інженерія, комп’ютерні науки, інформаційні системи та технології. Продумує поєднання кольорів, розробляє шрифти, адаптує сторінки для різних пристроїв. Впізнаваність – всі елементи легко розпізнаються, а споживач чітко розуміє, що перед ним (наприклад, меню або кнопка « купити »). Mike Locke — величезна кількість контенту, пов’язаного з дизайном та UX-дизайном, починаючи від відеоуроків, і закінчуючи кар’єрними порадами.

Розвінчаємо поширені міфи про дизайнерів, з’ясуємо різницю між сайтом, вебзастосунком і мобільним застосунком. А також поділимося секретами створення успішних інтерфейсів. Тих, які уміло балансують між красою, зручністю для користувача та потребами бізнесу. Одним із шляхів навчання можуть бути спеціальні курси та тренінги з UI/UX дизайну. Цей курс надає студентам знання та практичні навички, необхідні для успішної роботи в цій галузі.

Можна сказати, що створення інтерфейсу – це лише відправна точка для роботи над UX. Надалі для покращення юзабіліті використовуються UX-тести, фокус-групи, біхевіоральний підхід та фідбек від реальних користувачів. Цей процес часто триває під час розробки й продовжується після релізу. Приміром, на рівні UI кнопка оплати у вашому додатку може виглядати гармонійно й відповідати естетиці бренду. Але якщо ця кнопка недостатньо “чіпляється” за око” і ви вирішуєте змінити її розміри – то це крок з покращення UX. UX (User Experience) – досвід користувача, який він отримує, контактуючи з цифровим продуктом.

Професія UI/UX дизайнера має декілька переваг, які зробили її дуже популярною в айті індустрії. По-перше, це можливість поєднувати креативність з технічними навичками. Дизайнер може створювати естетично привабливий та функціональний інтерфейс для користувачів і в той же час мати розуміння технічних аспектів розробки. Якщо коротко, то UX/UI-дизайн потрібен всім компаніям, що планують розробити новий, або удосконалити вже наявний сайт, створити застосунок, онлайн-сервіс чи десктопную програму. UI/UX-дизайнерів наймають в штат або на фриланс маркетингові агентства, дизайн студії, аутсорсингові IT-компанії, інтернет-магазини і навіть онлайн-редакції. UX/UI-дизайнер в порівнянні із web-дизайнером — більш нова професія.