Aby uzyskać więcej informacji na temat sposobu, w jaki DS Smith Polska sp. Zarządza Twoimi danymi, wykorzystuje je i chroni, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności. Z rozwiązań opartych na automatyce korzysta jedynie 37 proc. Obawy czy obiekcje związane z automatyką magazynową są zrozumiałe i uzasadnione.

Czy w automacie DHL POP BOX mogę zapłacić za paczkę?

Przygotowując się do wysyłki za pośrednictwem DHL POP BOX, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Bardzo ważnym jest to, w czym chcemy wysłać dany przedmiot. Dzięki niemu ochronimy wkładaną do niego zawartość przed ewentualnymi uszkodzeniami w trakcie transportu. POPy to POPularne i superwygodne Punkty Obsługi Paczek DHL, gdzie Twój klient szybko i bezproblemowo odbierze paczkę lub nada zwrot (np. Żabka, Inmedio, Lidl, automaty POP BOX).

  1. Dostawy do sieci DHL POP oraz automatów paczkowych znacznie przyczyniają się do ograniczenia emisji CO2.
  2. Wraz z rozwojem rynku e-commerce, wzrosło nie tylko zapotrzebowanie na opakowania e-commerce, ale także zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania logistyczne.
  3. Kod wysyłany jest na numer telefonu lub na adres email, które zostały podane w zleceniu.
  4. Paczkę możesz odebrać również podając na ekranie swój numer telefonu oraz kod odbioru (6 cyfr), zamieszczony w wiadomości/powiadomieniu.
  5. DHL Parcel w połowie listopada wprowadzi sieć automatów paczkowych POP Box.

Zbyt mało automatów paczkowych? DHL postawi kilka tysięcy własnych – POP Box

Jeszcze do niedawna, przy punktach DHL Parcel funkcjonowały Centra Obsługi Klienta. Można było skorzystać z nich na miejscu, nadać paczkę i być pewnym, że jeszcze tego samego dnia trafi ona do sortowni. Centra Obsługi Klienta DHL zostały zlikwidowane, a na ich miejscu powstały automaty paczkowe DHL. Generalnie, automaty te realizują podobne zadania, jak wcześniejsze centra. Możesz w nich nadal nadać paczkę, z tą różnicą, że teraz wszystko działa w sposób zautomatyzowany. Zaletą jest to, że automaty przy DHL Parcel są często opróżniane, ponieważ codziennie przejeżdża koło nich spora ilość kurierów DHL.

Wymiary paczkomatów Inpost i automatów paczkowych DHL POP BOX

Z chwilą, gdy nasza paczka przekroczy limit, trzeba liczyć się z możliwością naliczenia dodatkowej opłaty. By nie ryzykować, najlepiej skorzystać z innych usług przewoźnika, takich jak dedykowane punkty nadania DHL POP. Łącznie we wszystkich lokalizacjach już wkrótce pojawi się kilkaset automatów, a docelowo  będzie ich kilka tysięcy. Trend na złoto I kwartał 2021 to nic innego jak konkurencja dla paczkomatów InPost i automatów paczkowych Orlen Paczka. To rewolucyjne urządzenie wyposażone w szereg funkcji, pozwalających na szybkie nadanie lub odbiór paczki.

Rynek paczkomatów i automatów paczkowych w Polsce.

Podejdź do automatu Paczkomat i zeskanuj kod QR, przesłany w wiadomości lub w aplikacji. Wystarczy, że wybierzesz opcję Odbierz paczkę i przyłożysz otrzymany kod QR do czytnika. Paczkę możesz odebrać również podając na ekranie swój numer telefonu oraz kod odbioru (6 cyfr), zamieszczony w wiadomości/powiadomieniu. Odbioru paczki z automatu paczkowego DHL można dokonać o każdej porze! Ich lokalizacje zostały wybrane tak, by automaty znajdowały się na zewnątrz budynków.

DHL Parcel rozwija własną sieć automatów paczkowych

Na Allegro oraz w oprogramowaniu i modułach sklepów eCommerce. InPost regularnie uruchamia promocje, które mogą znacząco obniżyć te standardowe ceny. Niedawno można było skorzystać z kodu rabatowego “STUDIA”, który obniżał koszty wysyłki do14,99 zł brutto na wszystkie gabaryty.

Obie firmy oferują podobne wymiary skrytek i zapewniają właściwe bezpieczeństwo, choć InPost wydaje się prowadzić w kwestii liczby dostępnych lokalizacji. DHL, będąc na rynku krócej, skupia się na jakości i cenach. Wprowadzając automaty paczkowe DHL korzysta ze swojego bogatego międzynarodowego doświadczenia. Pierwszy automat – packstation został zainstalowany przez firmę DHL Parcel Germany w 2001 r. Rozpocznij współpracę już dziś i korzystaj z wygodnych form zamawiania kuriera online.

Pamiętaj, z usługi możesz zrezygnować w dowolnym momencie. W automacie DHL nie zaleca się również wysyłania pieniędzy, papierów wartościowych, dokumentów oraz innych wartościowych przedmiotów. Kolejnym kluczowym aspektem jest właściwe zabezpieczenie przedmiotu. Z jego pomocą wypełnimy każdą wolną przestrzeń w kartonie. Zalecane jest również umieszczenie go na dnie oraz w górnej części pudła.

Tu również wybierając opcje bez etykiety, należy pamiętać o napisaniu na kartonie numeru nadania. Po opłaceniu usługi możemy nadać paczkę w automacie DHL POP BOX, korzystając ze sposobu opisanego we wcześniejszym akapicie. Automaty POP Box uzupełnią ofertę doręczeń Out of Home DHL.

Według szacunków Last Mile Experts (Polish CEP Report 2021) obecnie ponad 37 proc. Paczek doręczanych jest do punktu obsługi, a niemal 12 proc. W szybkim tempie rośnie również ilość automatów paczkowych. A według szacunków firmy Colliers ich liczba na koniec tego roku ma przekroczyć 25 tys.

Wkrótce maszyny do obsługi przesyłek pojawią się również w Polsce. DHL POP Box to automaty wyposażone w funkcje szczególnie istotne dla klientów. Inwestorzy uciekają do bezpiecznych aktywów jak zwiększa lampy Dzięki temu klient będzie miał możliwość dokładnego zaplanowania swojego dnia oraz odbioru lub nadania paczki o dogodnej porze.

To tylko pokazuje, jak słuszną drogę obrał kilka lat temu InPost, skupiając się na rozwijaniu sieci Paczkomatów, których obecnie mamy w Polsce około 18 tysięcy. W ostatnich latach Polska doświadczyła prawdziwej rewolucji w zakresie handlu elektronicznego. To wygoda, szybkość oraz dostęp do szerokiej oferty produktów.

Wtedy mamy pewność, że przesyłka będzie zabezpieczona z każdej strony. Wybierz opcję dostawy w Automacie DHL POP BOX jeśli chcesz odebrać w automacie czynnym 24/7. Wybierz Punkt DHL POP jeśli wolisz odebrać w punkcie (np. w Żabce lub Inmedio). Znajdź najbliższy punkt (z ponad dostępnych!) lub automat DHL BOX 24/7 Jak kupować akcje: pełny szczegółowy przewodnik i nadaj / odbierz w wygodny sposób swoją przesyłkę. Jeśli jesteś programistą lub tworzysz swój sklep internetowy od podstaw – koniecznie zapoznaj się z dokumentacją oraz implementacją mapy naszych punktów i automatów. Sprawdż i aktywuj dostępność opcji wyświetlania punktów DHL POP i automatów DHL BOX 24/7 m.in.

Plusem, wynagradzającym małą ilość automatów DHL, mogą być automaty umieszczone w miastach, blisko punktów DHL Parcel. Przejeżdża obok nich tyle kurierów na dzień, że masz pewność, że paczka szybko zostanie nadana. No i plus za to, że są blisko sortowni, co też przyśpiesza cały ten proces.

Odbiór przesyłki z automatu paczkowego DHL POP BOX zajmuje zaledwie moment! Z chwilą, gdy kurier włoży naszą paczkę do skrytki DHL POP BOX, generowany jest specjalny kod odbioru. Kod wysyłany jest na numer telefonu lub na adres email, które zostały podane w zleceniu. Wystarczy wpisać go do wskazanego automatu DHL POP BOX i voila! DHL POP BOX, w odróżnieniu od InPost, daje aż 4 dni na odbiór przesyłki z automatu paczkowego.

Jednak nie masz pewności, czy Twoja paczka zmieści się do skrytki? A może zastanawiasz się, czy waga przesyłki nie jest zbyt duża? DHL poinformował nas właśnie, iż w odpowiedzi na oczekiwania klientów zdecydował się na uruchomienie sieci własnych automatów paczkowych – POP Box. Odbiorcy paczek DHL mogą sami zmienić datę lub adres doręczenia, bez kontaktu z nadawcą.

Jeśli po raz kolejny nie zastanie nas w domu, przez 7 dni kalendarzowych po drugiej nieudanej próbie doręczenia, przesyłkę będzie można odebrać w Punkcie Obsługi Klienta DHL Parcel. Przy odbiorze, kiedy paczka trafi do wybranego automatu DHL POP BOX, zostanie przesłany SMS lub e-mail z unikalnym kodem PIN. Wystarczy wpisać ten kod we wskazanym automacie POP BOX i odebrać przesyłkę. Rozumiem, że w każdej chwili mogę wycofać udzieloną zgodę, korzystając z możliwości rezygnacji znajdującej się u dołu wiadomości e-mail zawierających treści marketingowe.

Obie firmy oferują 3 wymiary skrytek, w których można nadać paczkę. I choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że podawane przez nich wymiary skrytek różnią się od siebie, to w rzeczywistości są one dokładnie takie same. Różnica wynika z tego, że InPost rozpoczyna podawanie wymiarów skrytki od jej wysokości, natomiast DHL maksymalną wysokość podaje na samym końcu wymiarów. Zmieści się do gabarytu A, nadasz w automacie DHL jako paczka S. Automaty paczkowe DHL POP BOX dostępne mają być przez całą dobę. Do odbioru paczki tam przechowywanej potrzebowali będziemy kodu odbioru, który ma być dostarczony poprzez SMS od DHL Parcel.